ZESPÓŁ

Tomasz Budkiewicz


Reżyser dźwięku, realizator koncertów, nagrań studyjnych, widowisk muzycznych (współpraca z firmą GMB PRO SOUND m.in. przy spektaklu Opentaniec, show telewizyjnym „Szansa na sukces” oraz „TOPtrendy Festiwal”), koncertów symfonicznych i słuchowisk. Ponad 10 lat współpracuje z wytwórnią KAYAX, współpracował przy koncertach takich artystów jak m.in. Zakopower, Smolik, a do dziś realizuje koncerty Kayah. Współpracuje z Polskim Radiem ze Studiem im. Agnieszki Osieckiej (PR3), Studiem S4 i S1 im. Witolda Lutosławskiego. Od 2 lat realizuje koncerty i recitale Roberta Janowskiego.

Mariusz „Fazi” Mielczarek


Saksofonista multiinstrumentalista, ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w 1991r. Od wielu lat jest czołowym polskim muzykiem jazzowym i sesyjnym. Jak żaden polski muzyk nagrał ponad 400 płyt CD jako solista w bardzo szerokim spektrum stylistycznym od muzyki pop poprzez world music i muzyka filmowa do jazzu. Od wielu lat zapraszany jest na najbardziej prestiżowe koncerty i festiwale jako solista i akompaniator wielkich polskich i zagranicznych gwiazd. Współpracuje między innymi z takimi gwiazdami jak: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Edyta Geppert, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Robert Janson, Janusz Strobel. Od wielu też lat współpracuje z teatrami Buffo i Roma oraz z Januszem Stokłosą, twórcą jedynego w Polsce prywatnego teatru muzycznego. Jest muzykiem w big-badzie Krzysztofa Herdzina, oraz muzykiem w orkiestrze Adama Sztaby. Od 1995 współpracuję stale z ork.programu TV, Taniec z gwiazdami.

Od lat też jest stałym współpracownikiem Polskiego Radia i Telewizji. Jako autor nagrał płyty: Do widzenia do jutra, Stawka większa niż 07, Przytul mnie życie.

Jest liderem nowoczesnego kwartetu jazzowego grającego w oryginalny sposób zarówno standardy jazzowe jak i przeboje muzyki filmowej i muzyki latynoskiej i pop.

Mirosław Wiśniewski


Kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny i koncertowy. Laureat nagród solistycznych i zespołowych zdobytych na festiwalach Jazz Juniors w Krakowie, w Hoeilaart w Belgii i Dunkierce we Francji.

Basista w zespołach Edyty Górniak, Ryszarda Rynkowskiego i Zbigniewa Wodeckiego któremu towarzyszył na scenie ostatnie 22 lata.

Grał z muzykami ze światowej czołówki jazzu takimi jak Dean Brown (ex Marcus Miller band),Eric Marienthal (ex Chick Corea band) czy Dave Fiuczynski i inni.

Współpracuje z teatrem Studio Buffo, Janem Młynarskim, Gabą Kulką, Iwoną Loranc, Krzesimirem Dębskim przy produkcjach muzyki filmowej.

Dzieli scenę z Januszem Radkiem, Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem, Sławomirem Uniatowskim.

Tomasz Filipczak

Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji. Średnie wykształcenie muzyczne uzyskał w PSM II stopania oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Swoje doświadczenia muzyczne wykorzystuje w pracy na różnych polach:
Teatr: Współpraca z Teatrem Roma, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Studio Buffo, Teatr Rampa: jako aranżer, pianista, kierownik muzyczny spektakli.

Produkcje Telewizyjne: (kierownictwo muzyczne, dyrygent oraz aranżacje), m.inn.:
Taniec z Gwiazdami Edycja V(TVN), Przebojowa Noc(TVP) , Złota Sobota(TVP), KFPP Opole 2008(kierownictwo muzyczne), 2009(Koncert Debiuty kier. Muz), 2010(Koncert "Piosenka jest dobra na wszystko" – kierownictwo muzyczne Jaka To Melodia(TVP – kierownictwo muzyczne od 2012 roku)

Junior Eurowizja(TVP 2016 i 2017) oraz wiele innych. Produkcje Muzyczne oraz aranżacje płytowe z wieloma artystami, wśród których wymienić należy: Robert Janowski (płyty “Song.pl” oraz “Osiemdziesiąte.pl”), Janusz Radek(“Gdzieś pomiędzy”, “Opowieść Niemenem”, “Z ust do ust”) Łukasz Zagrobelny (“Zagrobelny Symfonicznie”), Irena Santor (“Kręci mnie ten świat” (2010) – złota płyta oraz “Punkt Widzenia” (2014) oraz wiele innych (Piotr Rodowicz, Izabela Kopeć, Marta Górnicka, Andrzej Cierniewski, Piotr Polk).

Jest autorem muzyki do Show Tanecznego “Opentaniec” (2003) wspólnie z Adamem Sztabą, premiera: Teatr Muzyczny w Gdyni oraz Teatr Wielki w Warszawie. Napisał muzykę do kilku filmów dokumentalnych oraz do spektakli Teatralnych (m. inn. Czerwony Kapturek ostateczne starcie - Teatr Na Woli).

Działalność Koncertowa i współpraca z artystami: z Robertem Janowskim oraz Januszem Radkiem, Robertem Jansonem(aranżacje orkiestrowe muzyki do filmów), Piotrem Polkiem, Marzeną Ugorną(Blues Symfonicznie),Januszem Stokłosą, oraz wieloma innymi. Wiesbaden “Night of Music”(cykl koncertów od roku 2012), Reto Parolari Orchester.

Więcej informacji na stronie: www.tomaszfilipczak.pl

Mariusz Mocarski


Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ) na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej, a także Państwowego Studium Jazzu przy PSM II st.im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w mistrzowskich kursach organizowanych przez prestiżowe szkoły perkusyjne: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie.

Perkusista sesyjny, koncertujący i nagrywający z wieloma artystami reprezentującymi różne style muzyczne od klasyki (Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej), przez pop i rock (z topowymi Artystami w kraju), do występów w stylistyce jazzowej i folkowej.

Uczestniczył w nagraniach ponad 40 CD, z którch kilka uzyskało statusy płyt złotych i platynowych. Występował na festiwalach i koncertach w USA, Indiach, Libanie i niemal całej Europie. Mariusz jest także aktywnym pedagogiem i wykładowcą warsztatów perkusyjnych. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie (Wydział Pedagogiki Instrumentalnej w Białymstoku).

Przemysław Świerk


Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w klasie gitary jazzowej ad. dr Piotra Olszewskiego.

Edukację muzyczną rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, w którym ukończył I stopień edukacji w klasie skrzypiec. Naukę kontynuował w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy gdzie ukończył II stopień edukacji w klasie altówki. Współpracował i współpracuje z artystami takimi jak: Wojciech Pilichowski (rejestracja koncertowego DVD na Zamku Kliczków w Bolesławcu w sierpniu 2011 roku), Sławomir Uniatowski, Natasza Urbańska, Ewelina Lisowska, Hania Stach, Katarzyna Dereń, Jacek Kawalec czy Dawid Kwiatkowski. Występował na festiwalach na terenie całego kraju m.in. Sopot Top Trendy Festival, Thanks Jimi Festival, Suwałki Blues Festiwal czy Jimiway Blues Festival. Współtworzy również autorskie projekty m.in. trio jazzowo-bluesrockowe SCODRIX czy Hendrix Resurrection, projekt poświęcony pamięci gitarzysty Jimiego Hendrixa.

Michał Grott


Ukończył Wydział Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Wcześniej gry na gitarze basowej uczył się u Wojtka Pilichowskiego, a zaczynał grą na kontrabasie w Szkole Muzycznej na Bednarskiej. Jest Endorserem na Polskę , gitar basowych firmy Yahama dzięki czemu miał przyjemność pracować z takimi muzykami jak: Nathan East, Billy Sheehan(Mr.Big), Tommy Aldridge(Ozzy Osbourne/Whitesnake), Derrick Mckenzie(Jamiroguai) współpracuje m. in. z: Margaret (kierownik muzyczny), Blue Cafe, Edytą Bartosiewicz, In-Grid, Velvet Robert Janowski

William Prestigiacomo


Urodzony w Niemczech, we Frankfurcie, ale z południowo-włoskim pochodzeniem, przeniósł się do Mediolanu, gdzie rozpoczął karierę jako wokalista i autor tekstów w różnych zespołach m.in. Band Blues Rock, solista w Teatrze Sabaoth/ projekt "Sounds of Sabaoth".

Finalista programu muzycznego "Tour Music Festival" organizowanego przez Universal Music Italy i MTV w sekcji "Songwriters". Przeprowadza się do Polski , gdzie kontynuuje działalność muzyczną. W 2015 roku bierze udział w programie The Voice of Poland , prezentując piosenkę "I Wish" Stevie Wondera, wraz z drużyną Andrzeja Piasecznego przechodzi prze wszystkie odcinki " LIVE" , ostatecznie dostaje się do ścisłego FINAŁ The Voice of Poland. Podczas różnych etapów konkursu śpiewa m.in duet z Margaret , sławną gwiazdą popu oraz z samym Andrzejem Piasecznym. W grudniu bierze udział w świątecznej reklamie Coca- Coli& Margaret oraz trasie koncertowej po Polsce. Po programie uczestniczy w ważnych wydarzeniach m.in udział w noworocznym koncercie SYLWESTER Z DWÓJKĄ we Wrocławiu, na którym zaśpiewał wspólnie ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, oraz w duecie z Andrzejem Piasecznym. W 2016 roku William wystąpił gościnnie w odcinkach The Voice of Italy, jako część drużyny bardzo popularnego we Włoszech rapera Emis Killa. Śpiewa w telewizji i radiu RAI 1, RAI 2,u boku gwiazd m.in. zwycięscy Sanremo -Valerio Scanu, Patty Pravo, Rafaella Carra etc. W Polsce Williama można posłuchać w takich programach jak np."Świat się kręci" TVP1, "Pytanie na śniadanie" TVP2, regularnie w odcinkach "Jaka to melodia" TVP 1 prowadzonym przez Roberta Janowskiego. Artysta obecnie promuje swój pierwszy singiel pt. "Just for Love", który zaprezentował w programie muzycznym "Jaka to melodia" TVP1 oraz "Pytanie na śniadanie" TVP2, już niedługo będzie on dostępny w sprzedaży na wszystkich platformach muzycznych.

Dorota Woźniak-Mocarska


Urodzona w Warszawie, wychowywała się w rodzinie z ogromnymi tradycjami muzycznymi. Ukończyła A. M. im. F. Chopina w klasie prof. A. Zielińskiego na wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym, a następnie doskonaliła swoje umiejętności na Mistrzowskich Studiach Podyplomowych w klasie wiolonczeli prof. T .Strahla w A. M. im. F. Chopina w  Warszawie.

Będąc instrumentalistką odnajdującą się w wielu stylach muzycznych, posiada  doświadczenie jako  solistka (Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Sinfonia Viva), członkini kwartetów (The Strings) kwintetów smyczkowych (Mariusz Patyra String Quintet, I Solisti di Varsavia) jak i orkiestr kameralnych i symfonicznych  (Sinfonia Viva -  od początku istnienia  zespołu, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Chamber Orchester for YES, Orkiestra  Filharmonii Narodowej, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku).

W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagrań studyjnych z wybitnymi wykonawcami zarówno ze świata muzyki  klasycznej, jak również rozrywkowej, a także ścieżki dźwiekowe do filmu i reklamy m in (Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Kayah, Edyta Górniak, zespół Bracia).

Andrzej Rękas


Edukację muzyczną rozpoczął w wieku sześciu lat na fortepianie. W Latach 1980-92 uczęszczał do PPSM i PLM we Wrocławiu, które to ukończył na puzonie pod kierunkiem mgr Janusza Daniela. 1992-94 studiował na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Romana Siwka. 1993-95 to okres nauki na Wydziale Jazzu w PSM II stopnia przy ul. Bednarskiej w Warszawie pod okiem samego założyciela i profesora Henryka Majewskiego. Dyplom i tytuł magistra sztuki otrzymał na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem mgr Bronisława Dużego w latach 1995-99. W trakcie studiów brał udział w wielu festiwalach jazzowych tj. Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, a także odnosił sukcesy wraz ze swoim zespołem “Parnas sextet” na konkursach jazzowych ( I-miejsce Jazz Junior’s w Krakowie, Grand Prix na Pomorskiej Jesieni Jazzowej). Współpracował lub też nadal pracuje jako muzyk sesyjny, orkiestrowy, solista z tak wybitnymi osobami jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Wiesław Pieregorólka, Zygmunt Kukla, Ewa Bem, Kasia Kowalska, Andrzej Krzywy, Zbigniew Wodecki, Paweł Kukiz, Paweł i Łukasz Golec, Krzysztof Herdzin, Adam Sztaba, Tomasz Filipczak, Janusz Stokłosa i wielu innych. Wydarzenia jakie temu towarzyszą to m.in: Benefisy - Tadeusza Woźniaka, Ryszarda Poznakowskiego, Danuty Rinn, Ewy Bem, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Santor;

Festivale KFPP w Opolu 96’99’2000-2016 z orkiestrami Wojciecha Zalewskiego, Wiesława Pieregorólki, Kukla Band Zygmunta Kukli, Tomasza Filipczaka, Tomka Szymusia, Aleksandra Maliszewskiego, Adama Sztaby;

Sopot Festival ’2003,’04’05’06’07'08'09 z orkiestrami Kukla Band, Adama Sztaby, Krzysztofa Pszony oraz Krzesimira Dębskiego; Top Trendy 2008'09'10 z orkiestrami Tomasza Szymusia, Adama Sztaby; Big Band festiwal Nowy Tomyśl ’98, ’99; Piknik Country ’99, Fryderyk ’99.

Andrzej Rękas był lub jest pierwszym puzonistą również takich orkiestr jak: Roma Orchestra w Teatrze Muzycznym Roma koncerty: Herbie Hancock’a w Polsce, musicale: Miss Saigon (2000), Grease (2002), Pięciu Braci Moe (2002), Koty (2004), Taniec Wampirów (2005), Akademia Pana Kleksa (2007), Upiór w Operze (2008), Les Misérables (2010),

Najlepsze z Romy; Orkiestra Adama Sztaby, a później Tomka Szymusia (Taniec z Gwiazdami TVN i Polsat); Łukasz Targosz Band (Szymon Majewski Show TVN); zespół muzyczny Teatru Studio Buffo pod kierownictwem Janusza Stokłosy (Przebojowa Noc, Złota Sobota TVP 1, a także wieczory w Teatrze Studio Buffo tj. Amerykański, Latynoski, Brytyjski, Bałkański, Rosyjski2 oraz Hity); Orkiestra Salsowa Calle Sol; zespół Maryli Rodowicz. Doświadczenia muzyczne zdobywał również współpracując z Filharmoniami Pomorską i Sudecką, Orkiestrami Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie i Warszawie, Teatrami Muzycznymi: w Gliwicach oraz Roma, Teatrem Narodowym, Komedia, Rampa, Syrena i obecnie Teatr Studio Buffo w Warszawie. Jest założycielem zespołów Parnas Sextet, Chili Latino. Jako muzyk sesyjny nagrał wiele płyt z takimi wykonawcami jak Maryla Rodowicz, Edyta Bartosiewicz, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki, Kasia Kowalska, Golec Orkiestra, Andrzej Krzywy, Pod Budą, Janusz Radek, Robert Janowski, Marek Kościkiewicz, Igor Przebindowski, Krzysztof Herdzin i obecnie OAS Adama Sztaby, Cugowscy trasa koncertowa promująca płytę “Zaklęty krąg”. Andrzej Rękas bierze tez udzial z przerwami od 2007 roku w popularnym programie rozrywkowym tvp prowadzonym przez Roberta Janowskiego “Jaka to melodia”.

Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz


Muzyk (trąbka, fortepian, kubańskie instrumenty perkusyjne), kompozytor, aranżer.
Pierwsza trąbka m.in. w Orkiestrze Adama Sztaby, solista w projektach: Tomasza Filipczaka, Krzysztofa Herdzina, Daniela Nosewicza, Piotra Wrombla, Janusza Radka, Roberta Janowskiego, Cugowskich, Maryli Rodowicz, Jacka Grudnia, Dariusza Makaruka i wielu innych.
Muzyk sesyjny, koncertujący i nagrywający programy telewizyjne, na swoim koncie ma dziesiątki płyt i koncertów z największymi Gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej.
Przez wiele lat występował z zespołami kubańskimi Son de Cuba oraz Rei Ceballo & Calle Sol, gościnnie zagrał z Songo Son, Sonido Tres, a także u boku legendarnej grupy Sierra Maestra.
Wystąpił w filmie Pora Umierać (reż. Dorota Kędzierzawska, rola drugoplanowa), do którego nagrał muzykę we współpracy z Włodkiem Pawlikiem.
Współtworzył muzykę do monodramu "Na odległość splunięcia" (Literacki Sopot, Teatr Boto), skomponował i nagrał muzykę do spektaklu New Year's Day w reż. Joanny Zdrady (Teatr im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim).
Współpracuje na stałe z Teatrem Narodowym, Teatrem Ateneum, Teatrem Rampa w Warszawie.
Jest autorem muzyki do reklam, seriali tv oraz aranżerem; m.in. dla Krzysztofa Jaryczewskiego (płyta "Jary Oz"), Profi, Vitaral.