FILMY



Pora Na Czarownice – reż: Piotr Łazarkiewicz. 1993.
Rola: Rokendrol.



Białe I Czarne – reż: Piotr Łazarkiewicz.

Serce Gór – Reż: Rafał Lipka. 2004r. Rola: Rycerz Galtor
Przygodowy. Kupiec Duncan wraca z wyprawy, podczas której wykupił od niewiernych kamień "Serce gór". Podczas zabawy, organizowanej na cześć powrotu Duncana, wioska zostaje napadnięta przez ludzi Skaara i kradną kamień oraz porywają Heather. W związku z tym Duncan zamierza odnaleźć swoją żonę, ale wojskowy Druid radzi mu, żeby zwrócił się o pomoc do Weronara, brata Heather, który z niewiadomych powodów został skazany na wygnanie. Mimo wszystko Duncan rusza na wyprawę.

Nocne Graffitti – Maciej Dutkiewicz. 1996. Rola: Koks

Klimaty – Reż: Magdalena Łazarkiewicz. 1996r. Rola: Franciszek
Adaptacja znanej powieści André Maurois (1885-1967); właśc. Emile Herzog. "Klimaty" są klasycznym już przykładem europejskiej powieści psychologicznej okresu międzywojennego. Wydane w 1928 r., czytane przez pokolenia (pierwszy polski przekład 1930), sfilmowane (ekranizacja z 1961 r., z Mariną Vlady i Emmanuelle Riva), nadal pozostają lekturą dobrą nie tylko do pociągu i na deszczowe dni. W słynnym romansie sprzed półwiecza współcześni wciąż odnajdują coś "dla siebie". Może dlatego, że - jak zauważył sam Maurois - "Ludzkość zmienia się mniej, niż się tego spodziewamy. Na powierzchni jest jak ocean, wzburzony pędzącymi falami. Ale z chwilą, gdy sięga się do głębi morza i do głębi serca, jest się zaskoczonym ich stabilizacją". Barwna, nieco melodramatyczna opowieść została zrealizowana z niebywałą starannością (pięknie filmowane plenery i wnętrza naturalne). Spektakl Magdaleny Łazarkiewicz nie tylko oddaje romantyczny klimat tego studium miłości sentymentalnej, odzwierciedla również dwudzielną budowę powieści.

Kto nigdy nie żył – Reż: Andrzej Seweyn. 2006r. Rola: Paweł
Wśród popularnych teraz polskich filmów historycznych, dzieło Seweryna lśni jak perełka. Historia o młodym księdzu pracującym z narkomanami ma nie tylko widza poinformować, przerazić czy wzruszyć, lecz przede wszystkim – skłonić do myślenia.

Niebanalny scenariusz, wspaniała polska obsada, rodzime krajobrazy i wspaniała muzyka sprawiają, że warto obejrzeć ten film.